Корисна інформація від ЛІГА:ЗАКОН:

ІНФОРМПРИВОДИ ТИЖНЯ

09.09 – 15.09.2020

Врегулювання умов віддаленої та дистанційної роботи

Зареєстровано законопроект, яким пропонують врегулювати віддалену роботу та усунути правові колізії при застосуванні дистанційної (надомної) роботи та гнучкого режиму робочого часу.

 

Основні ключові положення законопроекту:

  • запровадження двох самостійних видів (форм) роботи — дистанційної та надомної;
  • право роботодавця при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання або інше місце за її вибором, де буде виконуватись трудова функція (з метою належного оформлення працівника на дистанційну роботу);
  • забезпечення можливості ознайомлення працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця, повідомленнями та іншими документами, з якими працівник має бути ознайомлений у письмовій формі, шляхом обміну електронними документами;
  • забезпечення можливості дистанційного ознайомлення працівника з вимогами щодо охорони праці шляхом використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема відеозв’язку;
  • забезпечення можливості працівника поєднувати дистанційну роботу з виконанням роботи в звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця;
  • покладення на власника або уповноважений ним орган зобов’язань щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на робочих місцях на території і у приміщеннях власника.

 

Також пропонується врегулювати окремі питання гнучкого робочого часу. 

 

Проектом пропонується чітко визначити, яка робота є надомною, а яка дистанційною.

 

На час загрози поширення епідемії, пандемії, необхідності самоізоляції працівника у випадках, встановлених законодавством та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умова про надомну або дистанційну роботу може встановлюватися у наказі (розпорядженні) власника або уповноваженого ним органу без обов’язкового укладення трудового договору про дистанційну або надомну роботу у письмовій формі.

Адаптивний карантин продовжено до 31 жовтня

Уряд прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 31 жовтня.

Так, зокрема, передбачено нову заборону для «зеленої» зони. Зокрема, заборонено проведення концертів (крім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності), дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо).

Для «жовтої» зони оновлено одну з заборон. Зокрема, на територіях «жовтої» зони забороняється робота після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос. Така заборона буде діяти й в «помаранчевій» та «червоній» зонах карантину.

Крім того, для «жовтої» зони виключено таку заборону як проведення масових заходів в закладах громадського харчування у кількості більш як 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів.

*Знижки діють для нових клієнтів