fb

Корисна інформація від ЛІГА:ЗАКОН:

ІНФОРМПРИВОДИ ТИЖНЯ

19.10 – 02.11.2020

РРО при розрахунках за проведені лабораторні дослідження

Державна податкова служба України у податковій консультації від 28.08.2020 № 3596/ІПК/99-00-07-05-01-06 розповіла про те, чи потрібно підприємству застосовувати реєстратор розрахункових операцій, якщо розрахунки з підприємством за проведені дослідження пацієнти будуть самостійно здійснювати через мобільний POS-термінал Приват-банку, що буде встановлений на території комунального закладу охорони здоров’я, а грошові кошти за договором еквайрінгу з Приват-банком будуть зараховуватись на поточний рахунок підприємства?  

 

Підприємство укладає договір з комунальним закладом охорони здоров’я щодо відбору біологічного матеріалу для лабораторних досліджень та подальшої передачі пацієнтам результатів досліджень в паперовому вигляді. Та чи потрібно підприємству застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі — РРО), якщо розрахунки з підприємством за проведені дослідження пацієнти будуть самостійно здійснювати через мобільний POS-термінал Приват-банку. 

 

При проведенні пацієнтами розрахунків за лабораторні дослідження електронними платіжними засобами через POS-термінал підприємству необхідно застосовувати РРО / програмний РРО та в обов’язковому порядку надавати розрахунковий документ, створений в паперовій та/або електронній формі встановленої форми та змісту, на повну суму проведеної операції.

Перший рік дії Кодексу України з процедур банкрутства. Як живуть українські суди зa новими правилами?

21 жовтня 2019 року набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі – КУзПБ), який мав урегулювати прогалини попереднього закону у сфері банкрутства – Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон про банкрутство). 

 

Однак за менш ніж рік чинності Кодексу він зазнав змін уже тричі, причому його численні неузгодженості та прогалини продовжують виявлятися під час застосування українськими судами. Тому не дивно, що внесення чергових змін не забарилося. Зокрема, на початку вересня 2020 року Міністерство юстиції України подало до Кабінету Міністрів України проєкт закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства». Як стверджує Міністерство, «метою і завданням проєкту Закону є усунення технічних неузгодженостей та недоліків, врегулювання суперечливих питань та узгодження деяких положень Кодексу між собою». 

 

Поки текст проєкту та запропоновані зміни не опубліковано для загалу, у матеріалі видання ЮРИСТ&ЗАКОН можна з’ясувати, про які недоліки та суперечливі питання Кодексу може йти мова, виходячи з аналізу застосування судами деяких положень КУзПБ. 

 

АКЦІЯ!

Отримайте знижку до 30% на всі продукти ЛІГА:ЗАКОН!
Зателефонуйте за номером: 0445852418 и назвіть промокод «-30%»

*Знижки діють для нових клієнтів